12. november 2011

„1500 pead ja 15000 sekundit noortesõbralikuma tuleviku nimel“

Eesti Noorteühenduste Liit korraldab 1. detsembril 2011 koos maakondlike noortekogude ja linna ning valla noortevolikogudega 15 Osaluskohvikut!R aplamaa Osaluskohvik toimub Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis.

Osaluskohvikute eesmärk on tuua ühiste teemade ümber kokku väga erineva tausta ja kogemusega noored ning noortemeelsed, et panna paika, kuhu tulevikus liikuma peame!

Nii kohtuvad laudade taga noorte esindajad – õpilased põhikoolist, aktivistid keskkoolist, asjaarmastajad kutsekoolist, õpihimulised ülikoolist, noored emad ja isad, töötavad noored jne – ja otsustajad – vallavanemad, linnapead, firmajuhid, noorsootöötajad, maavanemad, ühiskonnaõpetajad, riigikogulased, koolijuhid jne!

Kuigi noortel on võimalus kaasa rääkida noortevolikogudes, õpilasesindustes või noorteorganisatsioonides, ei leia ei noored ega „vanad“ tihti aega oma igapäevaste kiirete tegemiste kõrvalt rahulikult maha istuda ja KOOS tulevikku vaadata. Selleks kutsub Eesti Noorteühenduste Liit koos osaluskogudega erinevad osapooled kokku just mitteformaalses kohviku stiilis, et meeldivas keskkonnas tuleviku üle unistada!

Osaluskohvikus on palju erinevaid teemasid, arutlusele tulevad nii üle-eestilised valukohad kui kohalikud tähtsad teemad. Igas kohvikus on kokku 8-10 erinevat teemat, millest saab iga osaleja valida 3 meelepärasemat, milles oma mõtetega kaasa lüüa.

Et paljudest erinevatest unistustest ja mõtetest saaksid konkreetsed ideed, ideedele leitaks kõrvale konkreetsed võimalused ja tegevused ning et tegevused leiaks vastutajad, kes need ellu viivad, on lisaks Osaluskohvikus osalevale 1500 noorele ja otsustajale Osaluskohvikuga seotud Eesti Noorteühenduste Liit ja noortekogude-noortevolikogude meeskonnad! Olenevalt teemast ja otsusest, seome tulemused õigete inimeste ja organisatsioonidega!

Rohkem infot ja registreerimine: http://kohvik.noortekogud.ee/

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar